
Юридическая компания «Булах и Партнеры»
Эффективная практика применения законодательства

Реєстрація ОСББ
Кваліфікована юридична допомога у реєстрації та супроводженні діяльності ОСББ в місті Києві та по всій території України
Економія вашого часу та коштів
"Під ключ"
Гнучка система оплати
У відповідності до статті 1 Закону України "Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку", об’єднання співвласників багатоквартирного будинку - це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Разом тим, даним законом визначено наступні поняття:
асоціація об’єднань співвласників багатоквартирного будинку - юридична особа, створена для представлення спільних інтересів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;
представник співвласника - фізична або юридична особа, яка на підставі договору або закону має право представляти інтереси співвласника;
співвласники багатоквартирного будинку - власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.
Об’єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку. Установчі збори об’єднання у новозбудованих багатоквартирних будинках можуть бути проведені після державної реєстрації права власності на більше половини квартир та нежитлових приміщень у такому будинку.
Для створення об'єднання скликаються установчі збори, що здійснюється ініціативною групою, яка складається не менш як з трьох власників квартир або нежилих приміщень.
Статут об'єднання складається відповідно до типового статуту, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства.
-
назва і місцезнаходження об'єднання;
-
мета створення, завдання та предмет діяльності об'єднання;
-
статутні органи об'єднання, їхні повноваження та порядок формування;
-
порядок скликання та проведення загальних зборів;
-
періодичність проведення зборів;
-
порядок голосування на зборах та прийняття рішень на них;
-
перелік питань, для вирішення яких потрібна кваліфікована більшість голосів;
-
джерела фінансування, порядок використання майна та коштів об'єднання;
-
порядок прийняття кошторису, створення та використання фондів об'єднання, включаючи резервні, а також порядок оплати спільних витрат;
-
перелік питань, які можуть вирішуватися зборами представників;
-
права і обов'язки співвласників;
-
відповідальність за порушення статуту та рішень статутних органів;
-
порядок внесення змін до статуту;
-
підстави та порядок ліквідації, реорганізації (злиття, поділу) об'єднання і вирішення майнових питань, пов'язаних з цим.
Статут може містити також інші положення, що є істотними для діяльності об’єднання та не суперечать вимогам законодавства. Включення до статуту відомостей про склад співвласників не є обов’язковим.